SZCZEPIENIA

LEKARZE OSTRZEGAJĄ !

“Chcesz zachorować - szczep się przeciwko grypie. Nie chcesz chorować nie szczep się.

Polska medycyna 50 lat za przysłowiowymi “murzynami” z całym szacunkiem dla Czarnoskórych”

Dr Jerzy Jaśkowski

W związku z nasilająca się kampanią dezinformacyjną przemysłu farmakologicznego dotyczącą szczepień, a w szczególności szczepień przeciwko grypie, wykorzy-stującego bez skrupułów personel medyczny w tej akcji dezinformacyjnej, PT Społeczeństwu należy się kilka słów wyjaśnienia podstawowych pojęć.

Register to read more...

CUKRZYCA – cz. III

 

O dziwo w  żadnej  pracy , a zapoznałem się z ponad 100 artykułami na temat cukrzycy,  publikowanymi w Medycynie Praktycznej,  nie znalazłem słówka ani zdania na temat profilaktyki cukrzycy. Nawet takie tuzy polskiej medycyny, jak profesorowie konsultanci, jako jedyny środek widzą szybkie badania poziomu cukru. Może się okazać, tak jak to przeprowadzili eksperci kardiologiczni, że poziom statyn podawany we wszystkich podręcznikach medycznych do lat dziewięćdzesiątych  ubiegłego wieku i wynoszący 250 mg zostaje nagle obniżony do 100, ponieważ sprzedaż statyn była za mała. 

Register to read more...

CUKRZYCA – cz. II

Skoro zysk firm zależy od podejścia lekarzy do sprzedaży tego, a nie innego leku logicznym jest więc zmonopolizowanie ogółu lekarzy w coś co prof. Tadeusz  Kotarbiński określił “w więzach organizacji prawdę diabli wezmą” Dzisiaj już mało kto pamięta, że lekarz tak jak artysta był wolnym zawodem. Przez całe tysiąclecia lekarz odpowiadał tylko przed pacjentem. Jak umiał leczyć to cieszył się szacunkiem, jak nie umiał to znikał z danego rejonu. Taki stan rzeczy bardzo nie odpowiadał firmom produkującym leki ponieważ chcąc sprzedać jakikolwiek preparat trzeba było przekonać każdego  lekarza z osobna, a  to było zadaniem czasochłonnym i kosztownym.

Pomimo, że konstytucja USA nie zezwala na ograniczenia wykonywania zawodów to już w 1806 rok wprowadzono w stanie Nowy Jork pierwsze licencje dla lekarzy. Oczywiście urzędnicy starali się to wytłumaczyć dobrem pacjenta, zapobieganiem rzekomej szarlatanerii, a nie chęcią otrzymywania łapówek. Nawet w 100 lat później laureat nagrody Nobla Milton Frieedman twierdził: “ że dla dobra medycyny wszelkie licencje w dziedzinie służby zdrowia powinny być zlikwidowane. Poprzez bowiem przyznanie monopolu do konkretnego podejścia do opieki zdrowotnej i konkretnego postępowania w danej jednostce chorobowej, prawa licencyjne służą do zapewnienia nieskuteczności opieki medycznej, wymuszając brak konkurencji, a więc rozwoju medycyny.”

To tak oczywiste stwierdzenie szybko zostało zamiecione pod dywan.

Register to read more...

CUKRZYCA – cz. I

100 % ludzi w Polsce posiada umiejętność czytania i pisania - 98% nie wie  w jakim celu. – jj

Wiarygodność medycznych prac naukowych jest coraz mniejsza. Prowadzone od kilkunastu lat oceny prac naukowych zawarte w czasopismach medycznych nie napawają optymizmem. Na prawie 6000 przeanalizowanych prac naukowych jakie ukazały się na całym świecie w okresie jednego kwartału, aż 67% spośród nich było wykonane błędnie i nie powinny się wogóle ukazać. Jeszcze gorzej wygląda analiza wycofanych prac  rejestrowanych przez  Pub Med. Na 2047 wycofanych praca biomedycznych i medycznych,  aż 67,4% wycofano z powodów nadużyć finansowych lub uzasadnionych podejrzeń nadużyć finansowych [ 43.4%]. Z powodu powielania prac wycofano 14.2%, a z powodu oczywistych plagiatów aż ok 10%. Odsetek publikacji wycofanych z powodu oszustw wzrósł o 1000% w okresie od 1975 roku do 2005.. Pikanterii sprawie dodaje fakt, że większość przypadków nadużyć obejmowała badania wykonane w prestiżowych instytucjach i publikowane w czasopismach z wysokim Impact Factorem, tzw. recenzjonowanych.  W tej sytuacji staje się oczywistym, że niektórzy “sławni” naukowcy do perfekcji doprowadzili  fabrykowanie i fałszowanie danych.

Register to read more...

Additional information